Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Dzięki Fundacji wakacje były niezapomniane!

Dzięki Fundacji wakacje były niezapomniane!

2016-10-06

Kilka tysięcy dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź wyjechało na wymarzone wakacje. Organizatorami wypoczynku letniego były przede wszystkim lokalne organizacje pozarządowe.

 

Każdego roku Fundacja KGHM Polska Miedź pomaga spełniać wakacyjne marzenia dzieci  i młodzieży. Wspiera finansowo różne instytucje w organizacji wyjazdów letnich, jak i zajęć wakacyjnych dla dzieci pozostających w domach.  Niezapomniane wakacje, odbywały się zarówno w formie kolonii jak i półkolonii, które organizowały oddziały Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ZHP, Caritas, świetlice środowiskowe, stowarzyszenia czy domy dziecka. Dla wielu dzieci była to jedyna okazja by wakacje spędzić poza domem. Podczas tegorocznych wakacji Fundacja wsparła kilkadziesiąt projektów związanych z wypoczynkiem letnim.

W tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej Hufca ZHP Lubin wzięło udział blisko 200 zuchów i harcerzy z terenu powiatów lubińskiego oraz polkowickiego, a łącznie w obozach harcerskich organizowanych i współorganizowanych przez Hufiec ZHP Lubin wzięło udział prawie 500 osób.  Każdy obóz miał inny temat np.: Tajemnica Zielonego Królestwa, przygody Asterixa i Obelixa, akademia rycerzy Jedi z Gwiezdnych Wojen, indiańska osada, laboratorium małego zucha, rozbitkowie na bezludnej wyspie, żeglarze czy odkrywcy leśnych przygód, to tylko kilka przykładów fantastycznej wakacyjnej przygody.

- Dziękujemy Fundacji KGHM Polska Miedź za wsparcie udzielane rokrocznie od ponad 10 lat naszemu Hufcowi. Bez tej pomocy w naszych obozach wzięłoby udział znacznie mniej dzieci. Wspaniale jest mieć takiego sojusznika na trudne czasy w wychowywaniu młodego pokolenia Polaków w duchu patriotyzmu, braterstwa, empatii i przyjaźni. CZUWAJ!- powiedział hm. Łukasz Nowicki, Komendant Hufca ZHP Lubin.

 


Indiańska osada Harcerzy Hufca ZHP Lubin

Fundacja wsparła również półkolonie Przemkowskiego Ośrodka Kultury pt. "Wakacje z POK-iem - kulturalnie i fajnie". Na dzieci czekała moc atrakcji. Oprócz zajęć rekreacyjnych, artystycznych czy edukacyjnych, odbywających się na terenie  Przemkowskiego Ośrodka Kultury, zorganizowano również kilka wycieczek. Dzieci odwiedziły m.in. rezerwat ornitologiczny, stadninę koni, a na koniec półkolonii pojechały na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.

W lipcu dla dzieci z miasta Góry i okolic, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Górze zorganizowało charytatywną kolonię letnią w Niechorzu.

- Nasza kolonia przyczyniła się do złagodzenia, a niekiedy nawet do zlikwidowania powstałych w ciągu roku niedomagań. Zapewniła równy rytm życia, regularne odżywianie, spokojny sen, przebywanie na świeżym powietrzu, ruch, atrakcyjne zabawy, zajęcia sportowe i turystyczne, przez co korzystnie wpłynęła na poprawę stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej- cieszy się  Bogumiła Górska, Prezes Oddziału Miejsko – Gminnego TPD w Górze- Dzieci i wolontariusze TPD z całego serca dziękują Fundacji KGHM Polska Miedź, ludziom dobrego serca za bezinteresowną pomoc i wsparcie naszej inicjatywy.

Wszystkie dzieci wróciły do swoich domów uśmiechnięte, całe, zdrowe, opalone, wypoczęte, bogatsze w nowe znajomości i doświadczenia, szczęśliwe z sercami pełnymi wspomnień.

 

 

 

Niezapomniane wakacje