Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Dzień Sportu na Orliku

Dzień Sportu na Orliku

2017-09-06

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii ponad 100 000 osób na 380 orlikach w całej Polsce weźmie udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym, które rozpocznie się w sobotę 9 września punktualnie o godz. 11:00.

 

Każdy animator zrealizuje scenariusz rodzinnej imprezy mającej na celu integrację międzypokoleniową. Przygotowany program obejmuje konkurencje i konkursy umożliwiające wspólną sportową zabawę.

 


 

KGHM od lat jest animatorem zdrowego i aktywnego stylu życia. Wspieramy rozwój zawodników sportu profesjonalnego, ale również jego sympatyków wśród dzieci i młodzieży. Kuźnią sportowych talentów jest Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie, która prowadzi szkolenia dla 420 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. W tegorocznym Turnieju KGHM Kids Cup wzięło udział ponad 1200 dzieci i młodzieży z całego regionu. Fundacja KGHM Polska Miedź przyznała w tym roku 115 darowizn na kwotę 2,5 mln zł na rozwój sportu i rekreacji – mówi Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź Jakub Bednarek

Dzięki grze zespołowej przekazujemy ponadczasowe wartości, które warto wykorzystać poza sportową rywalizacją. Współdziałanie, zorientowanie na wyniki, odwaga, odpowiedzialność i bezpieczeństwo łączą pokolenia, środowiska, a także kultury. Dzień Sportu na Orliku jest okazją do rozwoju umiejętności ruchowych, lecz przede wszystkim koleżeńskiej i rodzinnej zabawy – dodaje Prezes Bednarek.

 

Harmonogram imprezy 9.09.2017:
11:00-11:30 – Przywitanie uczestników, rozgrzewka oraz dobór drużyn
11:30-13:30 – Gry i zabawy w drużynach
13:30-14:00 – Prezentacja klubów sportowych
14:00-15:00 – Mecz drużyn międzypokoleniowych w dyscyplinie zespołowej

 

O imprezie napisał również Przegląd Sportowy.

Pełna lista Orlików zakwalifikowanych do imprezy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej frkf.pl.