Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Fundacja w nowej odsłonie

Fundacja w nowej odsłonie

2016-10-05

Nowe projekty na rzecz mieszkańców regionu i uproszczone zasady wnioskowania – podczas konferencji prasowej Fundacja KGHM Polska Miedź została zaprezentowana się w zmienionej odsłonie. W ten sposób wzmacnia więzi ze społecznością lokalną, ale też spółką, dołączając do swojej nazwy „KGHM".

 

Aktywność Fundacji jest ważną częścią prowadzonych przez KGHM działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział prezes spółki Herbert Wirth. – Jesteśmy nierozerwalnie związani z Zagłębiem Miedziowym, dlatego chcemy rozwijać ten region i pomagać jego mieszkańcom.
Projekty realizowane przez Fundację KGHM Polska Miedź będą funkcjonować w ramach czterech obszarów: sport i rekreacja, zdrowie i bezpieczeństwo, nauka i edukacja oraz kultura i tradycje.
– Czerpiąc z dotychczasowych doświadczeń Fundacji, wzmacniamy wsparcie dla obszarów kluczowych z perspektywy regionu i mieszkańców – powiedział Marek Bestrzyński, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź. – Dlatego też uruchamiamy cztery nowe projekty, stawiając na promocję zasad pierwszej pomocy, sportu i nauki matematyki wśród dzieci i młodzieży oraz ochronę tradycji i kultury.
Pierwszy projekt - „Twoje pięć minut – szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej", jest dedykowany uczniom pierwszych klas gimnazjum. Zajęcia poprowadzi wyspecjalizowana kadra medyczno-ratunkowa. Z kolei „Piłka nożna dla każdego" to inicjatywa promująca aktywność fizyczną wśród dzieci w wieku 5-6 lat. Do młodszych i starszych uczniów jest adresowany projekt „Dolnośląska szkoła matematyczna", promujący naukę tego przedmiotu poprzez koła zainteresowań. Natomiast w ramach obszaru „Ratujemy zabytki – pielęgnujemy tradycje", fundacja wesprze ochronę dziedzictwa narodowego.

 

 

Fundacja zyskała również nowy logotyp, spójny ze zaktualizowanym wizerunkiem KGHM.
- Usprawniamy również proces rozpatrywania wniosków poprzez zaangażowanie w prace fundacji komisji eksperckiej – dodał Marek Bestrzyński. – Już wcześniej zdarzało się, że prosiliśmy ekspertów w danej dziedzinie o konsultacje. Ten kierunek się sprawdził, dlatego postanowiliśmy na stałe korzystać z ich pomocy. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze efektywniej wykorzystywać dostępne środki finansowe.