Konkurs Laboratoria XXI wieku rozstrzygnięty!

2018-11-05

Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia z zakresu chemii i fizyki można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób.

Udowodnił to zorganizowany przez Fundację KGHM Polska Miedź konkurs „Laboratoria XXI wieku", w którym szkoły podstawowe z siedmiu powiatów z Zagłębia Miedziowego rywalizowały o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych.

Do wygrania było nawet 100 tys. zł na utworzenie nowoczesnego laboratorium. Aby zwyciężyć, szkoła musiała przedstawić projekt, polegający na utworzeniu szkolnej pracowni chemicznej/fizycznej, który w znaczny sposób wpłynie na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżni się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zmodernizowania pracowni już istniejącej lub stworzenie jej od podstaw.

W sumie zgłoszono 36 wniosków – konkurencja była więc ogromna i tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. Kreatywność nauczycieli była niezwykła, a popularność konkursu bardzo nas ucieszyła. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. – mówi Jarosław Twardowski Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Dzięki konkursowi „Laboratoria XXI wieku" pięć szkół wzbogaci się o profesjonalne wyposażenie pracowni fizyczno-chemicznych.

Oto lista szkół nagrodzonych w konkursie:

- Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy – darowizna w kwocie 100 000,00 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie – darowizna w kwocie 59 850,00 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie z Oddziałami Integracyjnymi – darowizna w kwocie 50 000,00 PLN

- Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie – darowizna w kwocie 64 036,62 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi – darowizna w kwocie 84 789,47 PLN.