Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   

Konkurs Laboratoria XXI wieku rozstrzygnięty!

Konkurs Laboratoria XXI wieku rozstrzygnięty!

2018-11-05

Nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia z zakresu chemii i fizyki można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób.

 

Udowodnił to zorganizowany przez Fundację KGHM Polska Miedź konkurs „Laboratoria XXI wieku", w którym szkoły podstawowe z siedmiu powiatów z Zagłębia Miedziowego rywalizowały o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych.

 

Do wygrania było nawet 100 tys. zł na utworzenie nowoczesnego laboratorium. Aby zwyciężyć, szkoła musiała przedstawić projekt, polegający na utworzeniu szkolnej pracowni chemicznej/fizycznej, który w znaczny sposób wpłynie na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżni się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zmodernizowania pracowni już istniejącej lub stworzenie jej od podstaw.

 

W sumie zgłoszono 36 wniosków – konkurencja była więc ogromna i tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. Kreatywność nauczycieli była niezwykła, a popularność konkursu bardzo nas ucieszyła. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. – mówi Jarosław Twardowski Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

Dzięki konkursowi „Laboratoria XXI wieku" pięć szkół wzbogaci się o profesjonalne wyposażenie pracowni fizyczno-chemicznych.

 

Oto lista szkół nagrodzonych w konkursie:

- Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy – darowizna w kwocie 100 000,00 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie – darowizna w kwocie 59 850,00 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie z Oddziałami Integracyjnymi – darowizna w kwocie 50 000,00 PLN

- Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie – darowizna w kwocie 64 036,62 PLN

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi – darowizna w kwocie 84 789,47 PLN.