Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Nowoczesny aparat do operacji okulistycznych trafił do MCZ

Nowoczesny aparat do operacji okulistycznych trafił do MCZ

2016-10-05

W Miedziowym Centrum Zdrowia przeprowadzono już pierwsze zabiegi z pomocą ufundowanego przez Fundacją KGHM Polska Miedź witrektomu. Warte 350 tys. zł urządzenie jest niezbędne przy specjalistycznych operacjach okulistycznych.

Aparat Constallation to sprzęt najnowszej generacji, który znajduje zastosowanie przy zabiegach witrektomii. Wykonuje się je przy ciężkich schorzeniach siatkówki, powikłaniach ocznych przy cukrzycy, usuwaniu ciał obcych wewnątrzgałkowych czy leczeniu ciężkich urazów oka. Z wykorzystaniem urządzenia można wykonywać wielogodzinne operacje, jak i zabiegi trwające około 30 minut.

W najbliższym czasie specjaliści z Miedziowego Centrum Zdrowia planują wykonywanie od 5 do 6 operacji w miesiącu. Na tyle pozwalają im obowiązujące limity Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy nowym kontraktowaniu ta liczba może zostać zwiększona. MCZ nie jest szpitalem publicznym, w związku z czym istnieje również możliwość poddania się zabiegom witrektomii prywatnie.