Podaruj 1% Fundacji KGHM Polska Miedź

2016-10-05

Na Fundację mogą liczyć ludzie potrzebujący pomocy w zakresie ratowania życia i zdrowia. W ubiegłym roku tylko na pomoc osobom fizycznym Fundacja KGHM Polska Miedź przeznaczyła blisko 1,5 miliona złotych. Wspierane są także szpitale, szkoły, instytucje sportowe i kulturalne, a także wiele innych organizacji prospołecznych. W tę pomoc możesz włączyć się i Ty – wystarczy, że przekażesz swój podatkowy 1 procent.

Ze środków przekazanych w ramach odpisów podatkowych za 2013 rok Fundacja KGHM Polska Miedź zgromadziła ponad 60 tys. zł. Cała kwota została przeznaczona na działalność statutową, czyli wsparcie ochrony zdrowia, edukacji, kultury, ochrony dóbr dziedzictwa narodowego, sportu dzieci i młodzieży oraz pomocy osobom fizycznym. Przez 6 lat Fundacja przyznała ponad 7 000 darowizn dla osób w ciężkiej sytuacji życiowej. Na te działania przeznaczono kwotę blisko 20 mln zł. Podopieczni Fundacji otrzymali darowizny m.in. na leczenie, zwłaszcza chorób nowotworowych, rehabilitację, likwidację barier architektonicznych dla niepełnosprawnych, zakup sprzętu ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Jak wesprzeć dzieło Fundacji KGHM Polska Miedź? Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS: 0000154740 i wskazać fundację jako odbiorcę 1% podatku.