Policja wyróżniła Fundację

2016-10-06

Coroczna akademia z okazji święta policji była okazją nie tylko do nadania medali, odznaczeń i awansów lubińskim funkcjonariuszom, ale także do podziękowania tym, którzy wspierają działania policji.

Podczas uroczystości na ręce Prezesa KGHM Polska Miedź złożono wyrazy uznania za wsparcie i dobrą współpracę z lokalną komendą. Podczas akademii podkreślano istotną rolę Fundacji KGHM Polska Miedź w rozwoju Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

-Nasze osiągnięcia i sukcesy nie byłyby możliwe bez ofiarności, przychylności i pomocy zarówno finansowej jak i rzeczowej lokalnych samorządów jak i Fundacji KGHM Polska Miedź. Serdecznie dziękuję za ogromne wsparcie przy wielu naszych codziennych działaniach. Dzięki państwa pomocy lubińska policja staje się coraz bardziej nowoczesna, a co za tym idzie coraz bardziej skuteczna- powiedział Tomasz Gołaski, Komendant Powiatowy Policji w Lubinie.

Fundacja KGHM Polska Miedź angażuje się w projekty z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Przekazywane przez Fundację środki są w większości przeznaczane na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego i wyposażenia dla lokalnych ochotniczych i państwowych straży pożarnych, wodnego pogotowia ratunkowego  czy policji. Zakupiony najnowocześniejszy sprzęt przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa  w regionie, także umożliwia sprawne funkcjonowanie instytucji, chroniących nasze życie, zdrowie  i mienie.

Święto policji

- Przyjąłem to wyróżnienie jako wyróżnienie dla wszystkich górników, hutników i wszystkich pracowników grupy KGHM Polska Miedź. Bez ich ciężkiej pracy nie byłoby tak dobrych wyników, by mogła funkcjonować Fundacja KGHM Polska Miedź – powiedział Wacław Szetelnicki, Prezes Zarządu Fundacji.

W 2016 roku Fundacja KGHM wesprze lubińskich policjantów darowiznami w wysokości 100 tys. zł na zakup nowoczesnego samochodu osobowego na potrzeby Wydziału Ruchu Drogowego oraz 50 tys. zł na działania profilaktyczno-społeczne, m.in. kampanie społeczne oraz akcje profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć ze święta policji