Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Policja wyróżniła Fundację

Policja wyróżniła Fundację

2016-10-06

Coroczna akademia z okazji święta policji była okazją nie tylko do nadania medali, odznaczeń i awansów lubińskim funkcjonariuszom, ale także do podziękowania tym, którzy wspierają działania policji.

 

Podczas uroczystości na ręce Prezesa KGHM Polska Miedź złożono wyrazy uznania za wsparcie i dobrą współpracę z lokalną komendą. Podczas akademii podkreślano istotną rolę Fundacji KGHM Polska Miedź w rozwoju Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.


-Nasze osiągnięcia i sukcesy nie byłyby możliwe bez ofiarności, przychylności i pomocy zarówno finansowej jak i rzeczowej lokalnych samorządów jak i Fundacji KGHM Polska Miedź. Serdecznie dziękuję za ogromne wsparcie przy wielu naszych codziennych działaniach. Dzięki państwa pomocy lubińska policja staje się coraz bardziej nowoczesna, a co za tym idzie coraz bardziej skuteczna- powiedział Tomasz Gołaski, Komendant Powiatowy Policji w Lubinie.


Fundacja KGHM Polska Miedź angażuje się w projekty z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Przekazywane przez Fundację środki są w większości przeznaczane na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego i wyposażenia dla lokalnych ochotniczych i państwowych straży pożarnych, wodnego pogotowia ratunkowego  czy policji. Zakupiony najnowocześniejszy sprzęt przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa  w regionie, także umożliwia sprawne funkcjonowanie instytucji, chroniących nasze życie, zdrowie  i mienie.

 


Święto policji


- Przyjąłem to wyróżnienie jako wyróżnienie dla wszystkich górników, hutników i wszystkich pracowników grupy KGHM Polska Miedź. Bez ich ciężkiej pracy nie byłoby tak dobrych wyników, by mogła funkcjonować Fundacja KGHM Polska Miedź – powiedział Wacław Szetelnicki, Prezes Zarządu Fundacji.


W 2016 roku Fundacja KGHM wesprze lubińskich policjantów darowiznami w wysokości 100 tys. zł na zakup nowoczesnego samochodu osobowego na potrzeby Wydziału Ruchu Drogowego oraz 50 tys. zł na działania profilaktyczno-społeczne, m.in. kampanie społeczne oraz akcje profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

 

 

Galeria zdjęć ze święta policji