Dla zapewnienia większej wygody naszych użytkowników głównie w celu dostosowania wyglądu strony do ich preferencji, rodzaju przeglądarki, preferowanego języka, zastrzegamy sobie możliwość zbierania dodatkowych danych (standardowo przesyłanych przez przeglądarkę) oraz wykorzystywania tzw. plików cookie. Możemy wykorzystywać tak zebrane dane w celu wykonywania analiz atrakcyjności treści oraz pozostałych statystyk. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu
   
« Powrót

Super pomocna dłoń dla Fundacji

Super pomocna dłoń dla Fundacji

2016-10-05

Za udzielanie wieloletniego wsparcia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Fundacja KGHM Polska Miedź została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem. Fundacja od wielu lat wspiera projekty na rzecz dzieci i młodzieży realizowane przez TPD w Legnicy.

 

Środki z Fundacji pozwalają na organizację akcji charytatywnych, imprez integracyjnych m.in z okazji Dnia Dziecka, a także niezapomnianych wakacji dla dzieci z ubogich rodzin.  W  2016 roku dzięki naszej Fundacji dzieci wyjadą na kolonie profilaktyczne. W tym roku TPD w okresie wakacyjnym zorganizuje wakacje dla 50 dzieci z naszego regionu oraz 15 dzieci z Drohobycza (Ukraina).

 


Super pomocna dłoń

 

W przeciągu siedmiu lat wsparcie ze strony Fundacji pozwoliło na realizację aż 26 różnych projektów TPD Legnica. Wśród cyklicznie wspieranych projektów TPD w Legnicy znajdują się przede wszystkim wydarzenia skierowane do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz z rodzin niezamożnych.

Fundacja wspiera finansowo, także inne Oddziały TPD m.in. w Jaworze, Bolesławcu, Lubinie, Górze czy Turku.