O NAS

Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A., światowego producenta m.in. miedzi i srebra z ponad 60-letnim doświadczeniem. Wartości wyznawane przez spółkę, do których należy bezpieczeństwo, współdziałanie, zorientowanie na wyniki, odpowiedzialność i odwaga, są wyznacznikiem dla codziennej działalności fundacji.

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała z myślą o tym, aby odważnie realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są dla ludzi ważne. Wspieramy szpitale i przychodnie, szkoły, teatry, opery, filmy, imprezy i obiekty sportowe. Pomagamy realizować ważne społecznie inicjatywy i ciekawe projekty. Jesteśmy przekonani, że w społecznościach lokalnych drzemią ogromne pokłady możliwości. Wspólnie chcemy z nich wydobyć to, co najlepsze.

2003
Fundacja KGHM Polska Miedź została założona 23 marca. Nie był to jednak początek, a kontynuacja prospołecznych działań spółki KGHM. Fundację powołano, by środkami z budżetu spółki zarządzać w sposób profesjonalny i jak najbardziej efektywny.
2006
Po trzech latach działania Fundacja Polska Miedź uzyskała status organizacji pożytku publicznego.
2008
Rozszerzenie działalności Fundacji KGHM Polska Miedź o darowizny na ratowanie zdrowia i życia dla osób fizycznych. Dotychczas tego typu wsparcia udzielała spółka KGHM.
2009
Prezes Fundacji KGHM Polska Miedź Cecylia Stankiewicz otrzymuje tytuł Kobiety Roku podczas rozdania Legnickich Oskarów. Fundacja KGHM Polska Miedź otrzymuje także tytuł Sponsora Roku przyznawany przez prezydenta Legnicy.
2012
Fundacja KGHM Polska Miedź została wyróżniona „Dyplomem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla kultury, ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego".
2013
Kolejne ważne nagrody: Medal im. prof. Jana Mikulicza-Radeckiego - najwyższe na Dolnym Śląsku wyróżnienie za zasługi dla tutejszego środowiska medycznego. Dolnośląski Klucz Sukcesu - najważniejsze regionalne wyróżnienie za integrację środowisk gospodarczych, kulturalnych i samorządowych. Nagroda Ubi Caritas w kategorii „darczyńca".

2013
10. urodziny Fundacji KGHM Polska Miedź. Przez pierwszą dekadę działania przekazano 100 milionów złotych na realizację ponad 2000 projektów. Wsparcia udzielono blisko 7000 osób.

2013
Powstaje kwartalnik „Miedziorysy - Ludzie i tradycje Polskiej Miedzi", przybliżający losy ludzi, którzy przez wiele lat swojego życia byli zawodowo związani z KGHM.
2015
Wyróżnione zostają cztery obszary, w ramach których fundacja realizować będzie kluczowe, długofalowe projekty. Ponadto uproszczone zostają zasady wnioskowania o darowizny, a fundacja otrzymuje nowy logotyp.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁAMY?

Podstawą działania Fundacji KGHM Polska Miedź są darowizny, które udzielamy osobom fizycznym oraz instytucjom.
Osoby fizyczne mogą uzyskać wsparcie w zakresie ochrony zdrowia, a instytucje wspieramy w realizacji inicjatyw, projektów i przedsięwzięć w czterech obszarach:

W każdym z tych czterech obszarów realizujemy kluczowe, długofalowe projekty.

Twoje pięć minut

Twoje pięć minut - szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP) dla gimnazjalistów

„Twoje pięć minut..." realizowane jest wśród gimnazjalistów z regionu, po to, by nauczyć młodych ludzi, jak szybko reagować w sytuacjach, gdy druga osoba potrzebuje pomocy.
Piłka nożna dla każdego

Piłka nożna
dla każdego

„Piłka nożna dla każdego" to inicjatywa upowszechniająca i promująca najpopularniejszy sport w Polsce wśród dzieci i młodzieży z całego regionu.
MIEDZIANA SZKOŁA MATEMATYCZNA

Miedziana szkoła matematyczna

Natomiast „Miedziana szkoła matematyczna" ma znacząco poprawić wiedzę z zakresu „królowej nauk" wśród uczniów i przywrócić pamięć o międzywojennej polskiej szkole matematycznej.
Ratujemy zabytki, pielęgnujemy tradycje

Projekt „Ratujemy zabytki, pielęgnujemy tradycje" wynika z troski o lokalną historię i wspólne dziedzictwo. Chcemy pomóc zachować architektoniczne wizytówki regionu w jak najlepszym stanie.

Struktura organizacyjna

Rada Fundacji