Nasze projekty
PIŁKA NOŻNA
DLA KAŻDEGO

IDEA

Pod względem popularności i liczby osób uprawiających sport, piłka nożna to zdecydowanie sport numer jeden w Polsce i w Zagłębiu Miedziowym. Zależy nam na tym, by dostęp do profesjonalnych, zorganizowanych i stałych zajęć pod okiem fachowców był dla młodzieży z regionu jeszcze bardziej powszechny. Promujemy sport, ale też uniwersalne wartości, które ze sobą niosą wspólne treningi i gra w zespole.

Swoim obszarem projekt obejmuje cały region, również tereny wiejskie, tak, by jak najwięcej dzieci mogło korzystać ze zorganizowanej formy spędzania wolnego czasu. Poprzez treningi, mecze, turnieje i stały monitoring postępów pomagamy również dostrzec talenty, które w przyszłości swe umiejętności będą mogły rozwijać w profesjonalnych zespołach. Dlatego projekt realizujemy wspólnie z klubami piłkarskimi z regionu.

Zdrowie, współpraca, przyjaźń, tolerancja, szacunek i solidarność

CELE

• Promowanie aktywności i zdrowego trybu życia;
  • Pomoc w szkoleniu dzieci i młodzieży w regionie;
  • Podniesienie poziomu szkolenia młodych piłkarzy;
  • Integracja dzieci z różnych części regionu;
  • Dotarcie do uzdolnionych dzieci z terenów wiejskich;
  • Wykształcenie poczucia odpowiedzialności, sumienności, punktualności, organizacji czasu i umiejętności sprawnego podejmowania decyzji wśród wszystkich uczestników projektu.

BENEFICJENCI

Dzieci w wieku 5-6 lat

w wieku 5-10 lat

W JAKI SPOSÓB DZIAŁAMY?

• Zakup nowego sprzętu treningowego;
  • Organizowanie cotygodniowych treningów piłkarskich prowadzonych przez profesjonalnych trenerów;
  • Organizowanie spotkań dla dzieci, młodzieży i trenerów;
  • Organizowanie turniejów dla drużyn biorących udział w projekcie;
  • Organizowanie wspólnych wyjazdów na mecze pierwszoligowych drużyn z regionu – Zagłębia Lubin, Chrobrego Głogów i Miedzi Legnica.