Fundacja KGHM Polska Miedź nagrodzona

2019-05-28

Fundacja KGHM Polska Miedź została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Wyróżnienie zostało przyznane przez samorządowców podczas czwartkowej sesji (23 maja) sejmiku województwa dolnośląskiego. Wręczył je Andrzej Jaroch - przewodniczący Sejmiku oraz Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Odznaczenie dla Funacji odebrał prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński - Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za zysk i wynik, z którego możemy być dumni, ale też za otoczenie i miejsce w którym funkcjonujemy.

W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano, że działalność Fundacji oparta jest na najwyższych standardach współpracy z otoczeniem. Wspiera społeczności lokalne, kultywuje tradycje, pamięta o historii i buduje przyszłość dla następnych pokoleń. Aktywność Fundacji zyskała wymiar ponadregionalny i jest zauważalna wszędzie tam, gdzie jest obecny KGHM. Beneficjentami są zarówno instytucje, jak i osoby fizyczne.